DZIEŃ PAPIESKI i DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 X 2018 r.  przypadał XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.  Z tej okazji w naszej szkole pod kierunkiem Pani Anny Maśko uczniowie klasy ósmej przygotowali wzruszającą apel. Podczas spotkania przybliżyli nam postać św. Jana Pawła II, podając najważniejsze fakty i daty z Jego życia. Wspominali o pasjach i zainteresowaniach Papieża, jego oryginalnym poczuciu humoru.  Z sentymentem i łezką w oku cała społeczność szkolna zaśpiewała najbardziej znaną i lubianą pieśń Jana Pawła II– „Barka”. Miłym akcentem kończącym Dzień Papieski był słodki poczęstunek dla każdego ucznia – papieskie kremówki, które zostały przygotowane przez radę rodziców.

W tym samym dniu odbył się Dzień Edukacji Narodowej, który przygotowała Pani Dorota Kruczek wraz z uczniami klasy czwartek. W czasie akademii Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a niektórym szczególne wyróżnienia w postaci Nagrody Dyrektora. Do tych życzeń dołączyła się Rada Rodziców, która w osobie Przewodniczącej Pani Justyny Sejud, wyraziła wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i poświęcenie oraz Samorząd Uczniowski, który dla wszystkich przygotował okolicznościowe „perełki” z życzeniami.

Tutaj znajdziesz kilka zdjęć.