OGRÓD MARZEŃ

Spacer do Ogrodu Marzeń.

W Myślcu znajduje się uroczy zakątek, nazwany przez jego właścicielkę panią Wiolettę Kmiecik i jej męża Ogrodem Marzeń. Państwo Kmiecikowie przez 18 lat tworzyli piękny ogród, który obecnie udostępnili do zwiedzania. Ów prywatny Ogród Botaniczny zaprasza nie tylko pasjonatów zieleni, kwiatów, ale również rodziny do spędzenia w bardzo miły sposób czasu na łonie natury.

Można tam podziwiać wspaniałe okazy drzew ozdobnych, krzewów, bylin, roślin cebulowych oraz warzywniak. Niezwykle imponujące są budowle ogrodowe: altanka czy Muzeum Kwiatów. Staw przyciąga wzrok niezwykłymi barwami: irysów syberyjskich, pomarańczowych i czerwonych karasi oraz karpi. Nad stawem latają  szafirowe ważki, niezwykle osobliwe. Na uwagę zasługuje kolekcja liliowców i róż oraz wszystkie barwne rośliny, skrzętnie opisane na tabliczkach.

Klasa pierwsza wraz z wychowawcą panią Anetą Lompart oraz panią Marią odwiedzili zjawiskowy ogród pani Wioletty, która ciekawie opowiadała dzieciom o roślinach, o pracy w ogrodzie. Dzieci zachwycił staw wraz z rybami, które każdy uczeń mógł nakarmić. Wizyta przebiegała w niezwykle serdecznej atmosferze, o którą zadbali gospodarze.

Dziękujemy za stworzenie wspaniałego miejsca na wypoczynek oraz ukazanie pracy ogrodnika, jej trudu, ale też radości z końcowego efektu: Ogrodu Marzeń…

Tutaj znajdziesz zdjęcia!