TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI

W trzecim dniu rekolekcji szkolnych, poświęconych bł. Karolinie, większość uczniów udała się wraz z nauczycielami do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Po dotarciu do kościoła wysłuchaliśmy różnych ciekawostek o kościele w Zabawie i o bł. Karolinie. Potem była Msza sprawowana przez ks. Tomasza. Po jej zakończeniu każdy mógł podejść do sarkofagu błogosławionej i przez krótką chwilę pomodlić się.

Następnie udaliśmy się do “stodoły”, gdzie nasi rodzice przygotowali ciepłą herbatę i drożdżówki. Harcerze rozpalili ogień i przygotowali mnóstwo jajecznicy. Po posiłku podjechaliśmy jeszcze do domu bł. Karoliny i pod sławną gruszę, gdzie uczyła katechizmu i modlitwy dzieci.

Nasze “rekolekcje pod gruszą” dobiegły końca. Dziękujemy wszystkim: ks. Tomkowi, Pani Dyrektor, Wychowawcom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu tych rekolekcji. Dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie we wspólną modlitwę i pracę.

Tutaj znajdziesz kilka zdjęć z pielgrzymki do Zabawy.