104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W czwartek 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowała pani Dorota Ogorzały wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne wraz z uczniami klas starszych. Dziewczynki z zerówki zatańczyły “Dla Niepodległej”. Pod czujnym okiem pani Agaty Nicpońskiej uczniowie klas od pierwszej do ósmej zaprezentowali piękne pieśni patriotyczne. Wszyscy artyści zebrali zasłużone brawa. Na koniec pani dyrektor Grażyna Smaga podziękowała pani Mirosławie Wąchała za piękną dekorację, pani Agacie Nicpońskiej za oprawę muzyczną i Pani Dorocie Ogorzały za organizację święta oraz wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. TUTAJ możesz zobaczyć zdjęcia z uroczystości.