TA CO NIE ZGINĘŁA

Na zakończenie roku 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim polskiej poezji patriotycznej, którego organizatorami były panie polonistki naszej szkoły: Beata Nowak, Dorota Kruczek. Do konkursu, który odbył się we wtorek 11 grudnia przystąpiło 17 uczniów z klas IV – VIII. Przed komisją złożoną z pań polonistek oraz P. Dyrektor Grażyną Smaga i P. Ewą Chuchro recytatorzy wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Były to utwory m.in. takich poetów jak: A. Mickiewicz,  K. I. Gałczyński, K. K. Baczyński, W. Szymborska, A. Słonimski. Większość uczestników zaprezentowała wysoki poziom opanowania tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi. Ostatecznie komisja wyłoniła  najlepszych recytatorów:

KATEGORIA I: uczniowie klasy integracyjnej

I miejsce – HUBERT CITAK, MATEUSZ SURMA

KATEGORIA II: klasa IV – V

I miejsce – KONRAD TOKARCZYK

II miejsce – ALICJA TOKARCZYK

III miejsce – WIKTOR DROŻDŻ, ALEKSANDRA HOŁYSZ

KATEGORIA III: klasa VI – VIII

I miejsce – KATARZYNA KOŁODZIEJ

II miejsce – ALEKSANDRA KORONA, PATRYCJA FURTAK

III miejsce – OLIWIA BIELAK

Zwycięzcy otrzymali nagrody od Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy słodkie pierniki. Dziękujemy P. Justynie Sejud za zakup nagród.

B. Nowak

TUTAJ są zdjęcia.