Koncert kolęd w naszej szkole!

22.12.2023 odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wszyscy spotkaliśmy się na dużej Sali. Pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców, Szkolną Radę Rodziców oraz Nauczycieli.

Na początku odbył się Konkurs Recytatorski  klas 0-III pt. „Zanim błyśnie pierwsza gwiazdka”  przygotowany przez panie: Anetę Lompart i Dorotę Ogorzały. Ośmioro uczniów cudownie zaprezentowało wiersze bożonarodzeniowe. Powołano Jury w osobach: pani Dyrektor Grażyny Smagi, pani Iwony Walczak oraz księdza Mateusza , które doceniło wszystkich uczestników i wszystkim przyznało nagrody.

Następnie każda klasa prezentowała kolędę, pastorałkę lub taniec. Trzeba przyznać,  iż poziom przygotowania był kosmiczny. Wspaniałe interpretacje muzyczne, stroje uczniów wprowadziły nas w świąteczny czas. Nad występami klas czuwała Pani Agata Nicpońska oraz nauczyciele Wychowawcy.

Niezwykłe i na bardzo wysokim poziomie były występy solistów:  profesjonalnie śpiewali kolędy oraz piosenki świąteczne. Mamy w szkole bardzo uzdolnionych uczniów, którzy grali na instrumentach. Wszyscy dostali dostrzeżeni i obdarowani upominkami.

Nad całością imprezy czuwał ksiądz Mateusz.

Pani Agatka przygotowała również warsztaty dekorowania pierników oraz prześliczną scenografię na scenie.  Dekoracje również przygotowała pani Mira Wąchała, wykorzystując gwiazdy betlejemskie wykonane przez uczniów.

Doceniono również dzieci, które wykonały przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Tutaj słowa podziękowania dla pań Miry Wąchały oraz Iwony Walczak.

Rodzice przygotowali pyszne pierniki i mandarynki. Pani Dyrektor doceniła całoroczną pracę Szkolnej Rady Rodziców i wręczyła Paniom świąteczne upominki. Mamy na ręce Pani Dyrektor złożyły życzenia całej społeczności naszej szkoły.

To spotkanie na długo zostanie nam w pamięci.