Młodzież Zapobiega Pożarom 2024 – kolejny sukces Leny Drożdż, uczennicy klasy VIII

27 kwietnia br. w Małopolskim Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2024.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2024 to inicjatywa mająca na celu propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, pierwszej pomocy oraz historii i organizacji straży pożarnej, a także wiedzy o ekologii.

Zmagania rozpoczynają eliminacje w szkołach, następnie laureaci przystąpili do turnieju gminnego, gdzie wyłoniono najlepszych, którzy przystąpili do etapu powiatowego, w celu wyłonienia dwóch reprezentantów naszego powiatu na etapie wojewódzkim. Jak nie trudno się domyśleć Lenka na wszystkich powyższych etapach zajmowała 1 miejsce w swojej grupie wiekowej. Również na etapie wojewódzkim, godnie reprezentowała nie tylko naszą szkołę ale i powiat, gdzie jako jedna z dwóch osób, w teście eliminacyjnym do finału zdobyła maksymalną liczbę punktów. Zakwalifikowanie się do finału na etapie wojewódzkim to wielki sukces Lenki, a zdobycie ostatecznie III miejsca to pokaz niesamowitej wiedzy. GRATULUJEMY!!!

K. Górski