DZIEŃ BEZ PLECAKA – ZA NAMI

“Dzień bez plecaka” to inicjatywa, która zyskała popularność w wielu szkołach na całym świecie. Polega ona na tym, że uczniowie jednego dnia nie zabierają do szkoły swojego plecaka. Celem tej akcji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem przeciążonych pleców oraz na konieczność dbania o swoje zdrowie.

Właściwe noszenie plecaka to bardzo ważna kwestia, która jest często lekceważona przez uczniów. Zbyt ciężki plecak może powodować bóle kręgosłupa, problemy z postawą oraz znużenie. Warto pamiętać, że w ciągu dnia uczniowie noszą ze sobą wiele różnych książek, zeszytów oraz artykułów szkolnych, które potrafią ważyć nawet kilka kilogramów. Dlatego właśnie “Dzień bez plecaka” ma na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest właściwe dbanie o swoje zdrowie.

W szkołach, które realizują akcję “Dzień bez plecaka”, uczniowie mają możliwość przyniesienia tylko najpotrzebniejszych rzeczy do szkoły – np. jednej książki oraz piórnika. Dzięki temu nie muszą nosić ze sobą ciężkich plecaków, co z pewnością przynosi ulgę ich plecom. TUTAJ są zdjęcia.