KONKURS ŚWIĄTECZNY

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

Z tej okazji w naszej szkole organizujemy

„Konkurs Świąteczny”

Organizator: Samorząd Uczniowski, Pani Agata Nicpońska.

Uczestnicy: W konkursie mogą brać udział wszystkie klasy naszej szkoły.

Cele konkursu: Poznanie zwyczajów świątecznych, nauka śpiewu kolęd i pastorałek, integracja zespołów klasowych.

Zadania do wykonania:

1. Nauka jednej kolędy lub pastorałki i jej wykonanie przez zespół klasowy.
  2. Własnoręczne wykonanie pocztówki według wzoru podanego przez organizatora.
  3. Przyozdobienie choinki na plakacie, który dostarcza organizator.

Ocenianiu podlega:

1. Znajomość tekstu kolędy lub pastorałki, pomysłowość wykonania, ciekawe stroje współgrające z tematyką kolędy lub pastorałki.
  2. Estetyka i samodzielność wykonania pocztówki, oryginalne życzenia, pomysłowy znaczek i nietypowy adresat.
  3. Estetyka i samodzielność wykonania choinki. Preferowanie różnych form strojenia: kolorowanie, przyklejanie, wydzieranie, elementy przestrzenne itp.

UWAGA: choinkę wykonaną na plakacie trzeba dostarczyć dzień wcześniej do środy (20 XII).

Nagrody:

Wartość nagród wynosi 600 zł. Nagroda I – 300 zł, nagroda II – 200 zł i nagroda III – 100 zł do wydania przez cały zespół klasowy w porozumieniu z wychowawcą klasy.

Skład jury zostanie przedstawiony w przeddzień dnia konkursu.

Miejsce i czas:

Sala gimnastyczna w SP w Popowicach. Czwartek (21 XII) – 9:00.