SZACHOWE MISTRZOSTWA GMINY STARY SĄCZ

W czwartek 24 marca br. odbyły się Szachowe Mistrzostwa szkół średnich i podstawowych z terenu gminy Stary Sącz. Gospodarzem mistrzostw była szkoła podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Na zaproszenie Pana Burmistrza odpowiedziały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa z Gołkowic wystawiła 17 zawodników, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu wystawiła 3 zawodników, Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła 15 zawodników, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu wystawiła 11 zawodników, Zespół Szkół i Liceum Ogólnokształcące wystawiło odpowiednio 11 i 7 zawodników, ale najwięcej zawodników wystawiła Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Popowicach, bo aż 19. W sumie w zawodach wzięło udział 83 zawodników. Walka trwała do ostatnich chwil pod okiem sędziego PZszach Piotra Widły. Puchary oraz dyplomy wręczył zawodnikom Pan Kazimierz Gizicki, zastępca Burmistrza Starego Sącza. Wyniki zawodów można zobaczyć na stronie chessarbiter, a Mistrzami Gminy Stary Sącz zostali:

w kategorii szkół średnich dziewcząt Marta Pustułka z Liceum Ogólnokształcącego,

w kategorii szkół podstawowych dziewcząt Alicja Tokarczyk z Popowic, drugie miejsce zajęła Nikola Bielak z Popowic,

w kategorii szkół średnich chłopców Karol Jurecki z Zespołu Szkół w Starym Sączu (absolwent szkoły w Popowicach),

w kategorii szkół podstawowych chłopców Jakub Tudaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu,

w kategorii najlepsza szkoła, puchar przechodni otrzymało Liceum Ogólnokształcące.

Dziękujemy wszystkim organizatorom Pierwszych Szachowych Mistrzostw Gminy Stary Sącz: Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi i Pani Grażynie Leśniak za przygotowanie nagród, poczęstunku i zorganizowanie całego przedsięwzięcia, Pani Dyrektor Wiolecie Nowak wraz z Paniom Edytą Dudek i Paniami Sprzątającymi za przygotowanie sali, stolików, krzeseł i udostępnienie miejsca, Klubowi Szachowemu SzachMat działającemu w Starym Sączu (Parafialnej Szkole Szachowej) za udostępnienie sprzętu szachowego i wypożyczenie sędziego, Pracownikom Biurowca w Starym Sączu za przygotowanie w ekspresowym tempie pucharów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania mistrzostw. TUTAJ są zdjęcia.