Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Starym Sączu.

16 lutego br. delegacja uczniów  naszej szkoły wraz z opiekunem odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starym Sączu. Uczennice klasy 7 Klara i Oliwia w imieniu wszystkich uczniów zawiozły karmę suchą i mokrą zebraną podczas  ogólnoszkolnej zbiórki. Karma została przekazana opiekunowi tego miejsca p. Pasiutowi , który  opowiedział o roli jaką pełni to schronisko na terenie gminy Stary Sącz .

Podczas takiej wizyty można sobie uświadomić jak ogromne są potrzeby opuszczonych zwierząt i ile wymagają pomocy. Porzucone przez właścicieli psy często są schorowane i wymagają leczenia. Zwierzęta to nie zabawki , które odkładamy kiedy minie etap pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty .

Pamiętając ,że zwierzęta też potrzebują poczucia bezpieczeństwa i miłości, nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli chcemy mieć psa pomyślmy o ich adopcji. Psy w schroniskach czekają na nowe, bezpieczne domy.