SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

Dziś 31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania – święto obchodzone corocznie powstałe z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania (Wikipedia).

W tym dniu chcielibyśmy poinformować całą społeczność naszej szkoły: nauczycieli, rodziców i uczniów, że w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności, której głównym partnerem jest Bank Spółdzielczy w Starym Sączu. Każdy kto zapisze się do SKO otrzymuje od BS w Starym Sączu dodatkową wpłatę w wysokości 20 zł. Opiekunem SKO jest ks. Tomasz Starzec. Poniżej zamieszczamy Regulamin SKO.

REGULAMIN SKO

1. Do SKO może należeć każdy chętny uczeń naszej szkoły.

2. Uczeń staje się członkiem SKO w chwili dokonania pierwszej wpłaty.

3. Dowodem przynależności do SKO jest książeczka SKO otrzymana od opiekuna.

4. Na książeczkę SKO można wpłacać każdą kwotę pieniędzy, nie mniej niż 1 zł.

5. Każdy ma obowiązek pilnować swojej książeczki i dbać o jej estetyczny wygląd.

6. W razie zgubienia książeczki uczeń powinien zgłosić się do opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat wystawi „duplikat” książeczki SKO.

7. Opiekun SKO przyjmuje oszczędności od członków SKO i wpłaca oszczędzane przez uczniów pieniądze do Banku Spółdzielczego.

8. Opiekun SKO prowadzi dokumentację zgodnie z wytycznymi Banku Spółdzielczego.

9. Wpłat i wypłat z książeczki może wykonywać uczeń- właściciel książeczki lub jego rodzic. Opiekun ma prawo poinformować rodzica o wypłacie pieniędzy przez dziecko.

10. Uczeń, który chce wypłacić pieniądze z książeczki SKO powinien zgłosić to opiekunowi SKO przynajmniej jeden dzień wcześniej.