Spotkanie z panią Lidią Maksymowicz

28 września 2022r. klasa 7 wraz z wychowawcą – panią Anią Maśko – oraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu wybrali się do Oświęcimia na spotkanie z panią Lidią Maksymowicz.

Historia Lidii Maksymowicz jest niezwykle poruszająca. To ona była najdłużej żyjącym dzieckiem w Auschwitz-Birkenau. Spędziła tam 13 miesięcy. Jak udało jej się przeżyć w miejscu, w którym zginęło aż 200 tys. dzieci? O tym  wszystkim i nie tylko opowiedziała naszym uczniom na spotkaniu  i opisała w książce “Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić”.

W dalszej części naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Serdeczne podziękowania za możliwość udziału w wycieczce dla pani mgr Jadwigi Postawa – koordynator projektu oraz dla pani mgr Urszuli Dzięgi – kierownik wycieczki.