Projekt „Planeta Energii – Misja 2”

Planeta Energii to ogólnopolski program edukacyjny Grupy Energa, realizowany od 2010 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. 

W ramach projektu ,,Planeta Energii” Szkoła Podstawowa im. św. Kingi wzięła udział w konkursie dla nauczycieli i uczniów klas I-IV szkół podstawowych, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych nt. segregacji odpadów. 

W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy IV. Podczas przeprowadzanych działań uczniowie rozbudzali ciekawość poznawczą, zdobywali i utrwalali nowe treści.  

Z uwagi na szereg ograniczeń w życiu społecznym spowodowanych pandemią koronawirusa, wszystkie zajęcia przeprowadzone były z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Uczniowie oglądali poszczególne lekcje zamieszczone w Misji 2, wykonywali zadania interaktywne. Po każdych takich zajęciach, rozmawiali na temat obejrzanego filmiku. Wykonywali dodatkowe zadania w domu, które miały przyczynić się do zmniejszenia ilości powstawania odpadów w ich gospodarstwie domowym. 

W dzisiejszym świeci produkujemy coraz więcej odpadów, dlatego tak ważne jest budzenie w dzieciach wrażliwości ekologicznej. Dzięki uczestnictwu w tym konkursie uczniowie mogli nauczyć się racjonalnie gospodarować odpadami, dowiedzieli się, jak przyczyniać się do ograniczania procesu nadmiernego powstawania odpadów oraz wyrobić nawyk prawidłowej segregacji śmieci. 

Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez organizatora konkursu i w ramach podziękowania otrzymali upominki i dyplomy.