I DZIEŃ REKOLEKCJI

Dziś rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje. Poświęcone są one św. Elżbiecie, która w stopniu heroicznym miłowała bliźnich. Poznaliśmy jej życie, które zachęciło nas do zorganizowania różnej pomocy dla potrzebujących. Poznaliśmy także uczynki miłosierne co do duszy i ciała. Każda klasa przygotowała plakaty z uczynkami oraz kostki, które będą prezentem dla naszych sąsiadów z Gniazda. W czasie wspólnych prac przygotowane zostały krótkie scenki, które przedstawimy na zakończenie rekolekcji. Klasa czwarta i szósta pracowały przy piernikach zdobiąc je na kiermasz świąteczny, a klasa siódma i ósma planował zabawy i konkurencje sportowe na jutrzejszą olimpiadę. Wszyscy z zaangażowaniem pracowali, co widać na zdjęciach.

TUTAJ są zdjęcia dzieci z grupy starszej. Teraz czekamy na dzieci z klas młodszych.

Grupa młodszych dzieci już zaczęła. Po modlitwie poznaliśmy uczynki miłosierne, które prowadzą do nieba i grzechy główne, które są bardzo niebezpieczne. Najlepszym przykładem pełnienia uczynków miłosiernych jest św. Elżbieta, bohaterka naszych rekolekcji. Po wspólnym śpiewie dzieci udały się wraz z wychowawcami do sal, gdzie wykonują następujące zadania: przygotowanie postaci św. Elżbiety i kostki oraz plakaty z uczynkami miłosiernymi.

TUTAJ jest kilka zdjęć.